خاخام های افراطی بریتانیا خواستار عدم حضور زنان در دانشگاه ها شدند

بر اساس گزارش گاردین، این خاخام‌ها تحصیل و اخذ مدرک را برای دختران خطرناک می‌دانند و بنابراین رفتن زنان یهودی به دانشگاه را ممنوع کرده‌اند.

فرقه «ساتمار»(Satmar) که بزرگترین گروه از یهودیان ارتودوکس را در انگلیس دارد با صدور بیانیه ای نسبت به حضور زنان در دانشگاه و اخذ مدراک آموزشی توسط آنان هشدار داد.JamNewsImage18354004 39f0f


خاخام‌ها دلیل صدور این فرمان را حفظ امنیت یهودیان و اجازه ندادن به نفوذ تفکرات سکولار به محیط مقدسشان اعلام کرده‌اند.
ارتدوکس افراطی یهودیان تفسیری از یهودیت سنتی ارائه می‌کنند که نسبت به جهان مدرن و سکولار بدبین هستند.مردان این فرقه پوششی قرن نوزدهمی از جمله کت و کلاه سیاه به تن دارند و این در حالی است که زنان متاهل نیز باید به میزان متوسطی لباس‌های پوشیده به تن کنند و موهای خود را بپووشانند.

هیئت نمایندگان یهودیان انگلیس تخمین می‌زند که حدود 30 هزار یهودی افراطی ارتودوکس در انگلیس زندگی می‌کنند که در این میان فرقه ساتمار بزرگترین گروه را به خود اختصاص داده است.


این فرمان در حالی صادر شده است که در سال گذشته، برخی از ارتودوکس‌های یهودیان که در شمال لندن زندگی‌ می‌کنند رانندگی برای زنان را ممنوع اعلام کرده بودند."جامعه «ساتمار»(Satmar) در یک قلمرو خاص و در انزوا زندگی می‌کنند و با تمامی آثار و نشانه‌های زندگی مدرن به سختی مقابله می‌کنند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.