شمار اسلامگرایان خطرناک در آلمان کاهش یافته است

51761672 303 4a3b6

 

وزارت داخله فدرال آلمان در پاسخ به درخواست خبرگزاری آلمان نوشته که در آغاز ماه نومبر امسال، تعداد افرادی که به عنوان خطرآفرین پنداشته می شوند، در سراسر آلمان ۶۷۹ تن می باشد. در ماه جولای سال ۲۰۱۸ پولیس گفته بود که نزد آنان حدود ۷۷۴ تن به مثابه اسلامگرای خطرناک ثبت بودند. مقام های امنیتی آلمان، کسانی را "خطرآفرین" می دانند که احتمال عمل خشونت آمیز شدید داشته و یا در عملی شدن فعالیت های تروریستی مورد استفاده قرار بگیرند.

خبرگزاری آلمان به نقل از آرمین شوستر، رئیس اتحادیه کمیته امور داخلی در پارلمان آلمان نوشته که پس از حمله تروریستی سه سال قبل در شهر برلین، فشارهای روزافزون به هدف پیگیری افراد خطر فرین "موثریت خاص" داشته اند.

در ماه دسمبر سال ۲۰۱۶، انیس امری یک تروریست اسلامگرا با استفاده از یک لاری باربری به بازار کرسمس در شهر برلین حمله کرد. این پناهجوی رد شده تونسی، با این حمله ۱۲ تن را به قتل رساند. یک کمیته تحقیق و ارزیابی در پارلمان آلمان تلاش می کند که شکاف ها و کاستی های احتمالی در بخش همکاری میان نهادهای امنیتی را روشن سازد.

آرمین شوستر می گوید که عملیات های تجسسی و بازداشت افراد خطرآفرین، در مراحل ابتدایی انجام می شوند. به گفته او، آنان نه تنها بالای شبکه ها و گروه های مخرب توجه می کنند؛ بلکه اسلامگراهای افراطی که انجام حملات تروریستی از آنان متصور است را نیز زیر نظارت جدی قرار می دهند.

در بسیاری ایالت های آلمان واحدهایی ایجاد شده اند که در راستای اخراج پناهجویان ردشده "خطرآفرین" تلاش می کنند. بر بنیاد معلومات آرمین شوستر، در حال حاضر بیش از یک هزار پرونده اسلامگرایی افراطی، زیر بررسی قرار دارند. از این میان، ۸۹۰ مورد آن در اداره های مبارزه با جرایم ایالت های آلمان و ۱۵۰ پرونده دیگر در اداره مبارزه با جرایم جنایی فدرال آلمان ارزیابی می شوند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.