این کشیش برای «تقویت ایمان» پیروانش به آنها موش و مار زنده می‌خوراند

طی ماه‌های گذشته یک کشیش انجیلی در افریقای جنوبی به خاطر رفتار و کارهای عجیبش حسابی در این کشور معروف شده است. این کشیش که در قامت پیامبری خود خوانده حاضر شده، در مراسم شفای بیماران آنها را برهنه می‌کند، روی آنها راه می‌رود، به آنها موش و مار می‌خوراند و عکس تمامی این کارها را نیز منتشر می‌کند.

1 9e022ساکنان محلی که از دست او به ستوده آمده بودند بالاخره به این "کلیسا"حمله کردند و آن را در آتش سوزاندند. این مسئله به درگیری شدید بین مردم و طرفداران او منجر شد.کشیش، پنوئل امنگونی، رهبر یک کلیسای انجیلی در یکی از حلبی‌آبادهای شمال غرب پرتوریا پایتخت افریقای جنوبی است. رفتار و کارهای عجیب او، ماه‌ها است که نظر رسانه‌های افریقای جنوبی را به خود جلب کرده است. او با عریان کردن و لمس کردن افراد می‌گوید گناهانشان را پاک می‌کند، به نمازگزاران دستمال توالت می‌دهد و می‌گوید این را بخورید، مزه شکلات می‌دهد و بسیاری از پیروان او نیز آن را تأیید می‌کنند. این "کلیسا"تصاویر این "معجزات"را نیز در صفحه فیسبوک خود منتشر می‌کند.

آخرین ابتکارات این کشیش حتی صدای مدافعان حقوق حیوانات را نیز در افریقای جنوبی درآورد. پلیس نیز او را به دلیل نقض حقوق حیوانات احضار کرد. او بارها پیروان خود را مجبور کرده است که مار و موش را زنده بخورند. پنوئل امنگونی در پاسخ به سؤالات پلیس عنوان کرده است که نمازگزاران با خوردن این حیوانات رحمت خداوند را کسب خواهند کرد.به‌رغم وجود تصاویر اقدامات این کشیش در صفحه فیسبوک، پلیس به دلیل "نبود شواهد و مدارک کافی"او را آزاد کرده است.

3 9f935

کسانی که ایمان ضعیفی دارند تنها سبزیجات می‌خورند اما آنهایی که ایمانی قوی دارند، همه‌چیز می‌خورند. در حال خدمت به پروردگار به یک مار فرمان داده شد تا به شکلات بدل شود و او اطاعت کرد. مردم آن را خوردند و لذت بردند.شکوه و عظمت مختص خداوند است اما نهایتاً همسایگان این کشیش، از عدم تعقیب قضایی او به تنگ آمدند و در یک روز یکشنبه خود وارد عمل شدند.آنها با حرکت به سمت محل برگزاری نیایش یکشنبه، می‌خواستند کشیش را وادار به خوردن مار کنند اما خبری از او نشد در نتیجه آنها تصمیم گرفتند تا چادری که نیایش‌ها و مراسم‌های عجیب این کشیش در آن برگزار می‌شد را آتش بزنند. این اقدام مردم به درگیری بین آنها و برخی طرفداران وی منجر شد.

4 5e8b4

«این پدیده نشان‌دهنده مشکلات عمیق مناطق فقیر است»

هیلک استاد روزنامه‌نگاری در دانشگاه پرتوریا است او شاهد بوده است که یکی از دانشجویان دانشگاه توسط اعضای این کلیسا مورد حمله واقع شده است. این در اتفاق پس از آن رخ داده است که دستیار کشیش به افراد حاضر در آنجا گفته است موی آن خانم دانشجو غذا است.دانشجوی جوان به شدت ترسیده بود و زمانی که اعضای کلیسا داشتند موهای او را قیچی می‌کردند فریاد می‌زد. اما نهایتاً تصمیم گرفت از کسی شکایت نکند [این خانم در توضیح به رسانه‌ها گفته است که او در این ماجرا زخمی نشده و تصمیم گرفته آن را فراموش کند]با اینکه حرکات عجیب این افراد حسابی در رسانه‌ها منعکس شده بود ولی باز ما شوکه شده بودیم. این قبیل پدیده‌ها نشان‌دهنده مشکل عمیق در حلبی‌آبادهای اطراف پایتخت است، جایی که فقر مطلق همه جا ریشه دوانده است. تمرکز بر روی این کلیسا مانند متمرکز شدن روی یک درخت و نادیده گرفتن جنگلی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی است.نبود یک سرپناه درست، نبود برق، آب تمیز، نبود شغل... اینها تنها بخشی از مشکلات این مناطق است. وقتی هیچ امیدی به بهبود اوضاع نیست در نتیجه مردم تنها به یک "معجزه"در زندگی‌شان امید می‌بندند

«کشیش‌های زیادی دست به اقدامات مشابه می‌زنند»

قانون اساسی افریقای جنوبی، آزادی مذاهب را تضمین کرده است. این بدان معنا است که دولت افریقای جنوبی بدون اینکه این کشیش قانونی را زیر پا بگذارد اجازه بازداشت و متوقف کردن او را ندارد.این کشیش حق دارد تا دین را خود را بر پایه خوردن موش و مار به مردم پایه‌گذاری کند. اما او این کار را به اسم مسیحیت انجام می‌دهد. متأسفانه اقداماتی از این دست، نادر هم نیستند. سپتامبر سال گذشته میلادی، یک کشیش در دوربان به پیروان خود گفته بود مانند چهارپایان در علفزارها چرا کنند.از دید ما، کشیش‌های بسیاری هستند که دست به اقداماتی از این دست می‌زنند اما هنوز مورد توجه رسانه‌ها قرار نگرفته‌اند. اما شیوه همه آنها یکسان است. آنها از فقر مردم سوء استفاده می‌کنند، آنها را به سمت خود جذب می‌کنند و از آنها سودجویی می‌کنند. [ورود به کلیسای این کشیش رایگان است اما کلیسا وابسته به کمک‌های مردم است. کشیش پنوئل امنگونی برای مصاحبه با یک روزنامه‌نگار درخواست 7 هزار یورو کرده بود.]از زمان به آتش کشیده شدن چادر محل نیایش کلیسای آقای امنگونی، فعالیت‌های وی متوقف شده است اما او می‌تواند تا زمانی که اعلام جرمی علیه وی صورت نگرفته، به کارهای خود ادامه دهد.

5 f7acf

پیروان کلیسا پس از به آتش کشیده شدن، چادر نیز همچنان به نیایش در آن مکان ادامه می‌دهند

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.